baner do listy polecanych nauczycieli NPR naturalnego planowania rodziny

Polecani nauczyciele NPR

Co jakiś czas wracają do mnie pytania o polecanych nauczycieli NPR (naturalnego planowania rodziny). Nie każdy chce korzystać z kursu online do nauki NPR – niektórzy potrzebują więcej wsparcia. Zresztą w przypadku samodzielnej nauki z różnych książek (np. mojego e-booka „NPR w 28 dni według metody prof. Rötzera” i internetowych materiałów również warto (chociaż raz!) skorzystać z konsultacji z nauczycielem naturalnego planowania rodziny, by upewnić się, że prawidłowo stosujesz metodę.

Sprawdzeni nauczyciele NPR

Poniższa lista sprawdzonych nauczycieli naturalnego planowania rodziny powstała na podstawie poleceń narzeczonych i małżonków. Nie jestem w stanie ich zweryfikować, poza kilkoma przypadkami, gdzie znajdziesz moją rekomendację. Warto też mieć na uwadze, że nauczyciel NPR nie jest zupą pomidorową – nie każdemu będzie pasować. 😉 Na doświadczenia z nauką naturalnego planowania rodziny mają wpływ nie tylko kompetencje nauczyciela prowadzącego konsultacje czy kurs, ale również Twoje potrzeby – w tym wybrana metoda obserwacji cyklu.

Więcej o metodach NPR – i tych objawowo-termicznych, i tych opartych na samej obserwacji śluzu – przeczytasz w artykule o nauce naturalnego planowania rodziny. A jeśli nie wiesz, od czego zacząć, to zapisz się po bezpłatne nagranie „Zacznij z NPR”.

Chcesz polecić nauczyciela NPR?

Na liście polecanych nauczycieli naturalnego planowania rodziny nie widzisz osoby, która Ci pomogła? Dopisz swoją rekomendację w formularzu, który znajdziesz na końcu artykułu.

Nauczyciele NPR metod objawowo-termicznych

Najpopularniejsze w Polsce metody objawowo-termiczne to metoda Rötzera, metoda angielska (objawowo-termiczna podwójnego sprawdzenia), metoda polska (Teresy Kramarek), metoda propagowana przez LMM (Ligę Małżeństwo Małżeństwu).

materiały i książki do naturalnego planowania rodziny NPR metod objawowo-termicznych

Nauczyciele NPR metoda Rötzera

Ola (czyli ja ;)) – uczę metody Rötzera, głównie online. Stworzyłam kurs w formie e-booka „NPR w 28 dni”, prowadzę też konsultacje. Jednocześnie jestem nauczycielką metody angielskiej oraz nauczycielką metody Billingsa.

Basia Budziak – autorka „Jak zrozumieć kobietę?”, nauczyciel NPR metodą Rötzera. Basia uczy online – głównie przez swoje kursy.

Basię polecałam już nie raz, zajrzyj do mojej recenzji jej kursu.

Prosto, konkretnie, na temat i „bez owijania w bawełnę”. Kontakt niemal cały czas bezproblemowy zawsze się można zwrócić do Basi o pomoc.

Nie korzystałam osobiście, ale bardzo pociąga mnie sposób, w jaki mówi o NPR – jej holistyczne podejście do kobiecej seksualności i przeżywania cyklu. Dostrzeżenie ich jako coś pozytywnego (a nie problem). Duża wiedza (chyba) jeżeli chodzi o czytanie z kart problemów/informacji zdrowotnych (w tym hormonalnych). Stawia na samoświadomość, brak lęku w rozumieniu swojego ciała. Polecam także jej newsletter!!

Beata Plata – uczy metody Rötzera w poradni rodzinnej SYCHAR przy CODA „Maciejówka” we Wrocławiu.

Pani bardzo miła, życzliwa, zaangażowana, wspierająca, chętna do pomocy nawet po ukończeniu kursu, zachęcająca do pracy z NPR we dwoje. Spotkania na długo przed ślubem.

Państwo Cieciura – nauczyciele metody Rötzera w Rybniku (przychodnia „Naturalnie”).

Karolina i Hubert Puszcz – uczą metody Rötzera online oraz stacjonarnie (Metanoia Płock). Kontakt: doradcy.puszcz@gmail.com

Dwa miesiące po zaręczynach zdecydowaliśmy z Narzeczonym, że chcemy poznać NPR, spróbować nauczyć się którejś metody i zobaczyć, jak będziemy sobie z nią radzić. Napisałam mail do płockiej Metanoi z pytaniem, czy organizują kursy NPR. Wówczas odezwała się do nas Karolina. Zaproponowała, że poprowadzi dla nas indywidualne lekcje. Spotkała się z nami kilka razy online. Rzeczowo przedstawiła metodę Rötzera, ale, co dla nas było równie ważne, wprowadziła bardzo ciepłą, przyjazną atmosferę. Czuliśmy się jak na spotkaniach z dawną przyjaciółką. Karolina była otwarta na wszelkie wątpliwości, cierpliwie odpowiadała na pytania. Mamy od niej również sporo polecajek z zakresu naturalnych metod, ale i budowania relacji ❤️ A dodatkowo jesteśmy z nią cały czas w kontakcie. To naprawdę serdeczna, dobra osoba! – Zuzia

Matylda Dudzińska – nauczyciel NPR metodą Rötzera, uczy online. Kontakt: www.trzeciawyzsza.pl

Indywidualne podejście, anielska cierpliwość.

Agnieszka Matłoka – pracuje w poradni w Warszawie (Mokotów Siekierki) i uczy naturalnego planowania rodziny metodą Rötzera. Kontakt: przez Facebook lub Instagram.

Dużo praktyki i dostosowanie do potrzeb zgłaszających się par.

Elżbieta Olbrycht – nauczyciel metody Rötzera, przyjmuje w poradni rodzinnej przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie.

Jest osobą kompetentną w swoim zawodzie. Swoją pracę wykonuje z zamiłowania do niej, sprawia jej przyjemność, a co za tym idzie spotkania odbywają się w przyjaznej atmosferze. Spotkania odbywają się na zasadzie luźnych, tematycznych rozmów. Dzięki temu wiedza przekazana przez Elę pozostaje na długo w pamięci. Posiada niezwykłą umiejętność przekazywania wiedzy i wytłumaczenia niejasności.

Ela przyjmuje w poradni rodzinnej przy wyżej wymienionej parafii w czwartki, w godz. 18.00 – 19.30. Kontakt telefoniczny: 505 691 203, po godz. 20.00. Elę znajdziesz też na Instagramie. Możesz ją kojarzyć jako autorkę „Pierwszorocznika”, o którym przeczytasz więcej we wpisie z listą pomysłów na prezenty dla par młodych.

Pierwszorocznik - album i kronika na prezent ślubny, dla narzeczonych

Małgorzata Szwajewska – autorka „Twój cykl”, nauczyciel NPR metodą Rötzera online oraz w Lublinie. Gosię znajdziesz na Instagramie i Facebooku, możesz też napisać bezpośrednio na maila: malgorzataszwajewska@gmail.com

Warto obserwować Gosię w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się swoją wiedzą. To prawdziwa specjalistka i nie straszne jej żadne zawirowania hormonalne. Polecam! 🙂

Gosia ma bardzo dużą wiedzę, ciągle się dokształca. Pokazuje, jak ważne jest dobranie odpowiedniej metody np. do trybu życia (mierzenie zbyt wielu wskaźników zniechęca jeśli prowadzi się dynamiczny tryb życia), obala również wiele mitów związanych z rozpoznawaniem płodności. Cenię w niej to, że pokazuje metodę jako rozpoznawanie płodności, badanie stanu swojego zdrowia etc. a nie tylko pod kątem planowania ciąży. Jestem jeszcze singielką a dzięki Gosi zaczynam zagłębiać się w tej temat. Znam swoje ciało, ale chcę poznać jeszcze bardziej. Gosia stwarza przyjazny klimat do nauki.

Bardzo dużo wiedzy – Dorota

Nauczyciele NPR metoda angielska (podwójnego sprawdzenia)

Pani Ewelina – prowadząca weekendowe nauki przedmałżeńskie przy parafii św. Piotra Apostoła w Lublinie, nauczyciel NPR, metody angielskiej (objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia). Na stronie nauk przedmałżeńskich przy parafii św. Piotra Apostoła w Lublinie jest podany nr telefonu.

Jest to kompetentna, zaangażowana i łatwo nawiązująca kontakt osoba, mająca doświadczenie w nauczaniu metody.

Magdalena Stęchlicka – uczy naturalnego planowania rodziny w Środzie Wielkopolskiej, nauczyciel metody angielskiej. Kontakt: Misja Dom-Magdalena Stęchlicka.

To rzetelna osoba, potrafiąca patrzeć indywidualnie, otwarta na rozmowę i towarzyszenie;) – Przyjaciółka 😉

Dorota Hołubecka – autorka „NPR dla każdego”, nauczyciel i instruktor metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia, uczy online.

Pani Dorota jest bardzo kompetentna, ma wiele lat doświadczenia, specjalizuje się w okresie poporodowym. Z panią Dorotą mam zajęcia na kursie na nauczyciela metody angielskiej i jej spokój oraz dokładne wyjaśnienia udzielają się kursantkom. 😉

Paulina i Jędrzej Szczepaniak – autorzy „Szansy Poznania” i nauczyciele NPR metodą angielską. Uczą online, prowadzą również poradnię online, która umożliwia uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia przed ślubem na terenie archidiecezji poznańskiej.

Zuzanna i Maciej Piesyk – nauczyciele metody angielskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Kontakt pod numerem: 792833806 oraz na Instagramie. Współpracują z lekarzem naprotechnologiem.

Nauczyli mnie metody i dzięki temu poczęło się nasze dziecko.

Nauczyciele NPR metoda polska (Teresy Kramarek)

Marta Kardyś – uczy online metody polskiej oraz metody Rötzera. Kontakt pod numerem telefonu: 784615249 oraz przez Facebook: Marta Kardyś lub ProLove.

Jest nauczycielem od 4 lat, przeszkoliła około 200 osób, które są zadowolone.

Halina Machowska – uczy metody polskiej (Teresy Kramarek) w Kielcach przy parafii św. Franciszka z Asyżu (kapucyni). Kontakt pod numerem: 790755795.

Osoba kompetentna, z dużym doświadczeniem, otwarta; rzetelnie przekazała wiedzę, udostępniła materiały. Szczegółowo omawialiśmy przykładowe, a później moje cykle. Wiem, że w każdej chwili mogę wrócić i się o coś dopytać. Spotkania były w ramach „poradni rodzinnej” przed ślubem i w zupełności wystarczyły żebyśmy się tej metody nauczyli.

para młoda przygotowująca się do ślubu kościelnego, nauka NPR w poradni rodzinnej
Zdjęcie autorstwa Bartka Wyrobka – fotografa ślubnego ze Śląska.

Nauczyciele NPR metod opartych o obserwację śluzu

Wśród najpopularniejszych w Polsce NPR niewymagających pomiaru temperatury są model Creighton oraz metoda owulacji Billingsa.

Nauczyciele NPR model Creighton

Katarzyna Morzy – nauczyciel modelu Creighton oraz metody Rötzera, nauka online oraz w Milówce. Kontakt do nauczyciela NPR: 505 682 499, Katarzyna.morzy@gmail.com

Uczę się u Kasi metody Creighton i jestem zadowolona. – Jadwiga Słowiak

Karolina Gleń – nauczyciel modelu Creighton oraz metody angielskiej (objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia). uczy w Gliwicach, Katowicach oraz online. Kontakt na stronie Indiligo oraz na Facebooku.

Patrzy całościowo, dodatkowo jest położną, pomaga też parom w staraniu o dziecko.

Cudowna osoba, sama praktykuje model Creighton- czy może być lepiej?

Agnieszka Remus – nauczyciel modelu Creighton w Bydgoszczy. Działa pod marką Piękno Płodności – zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku.

Pani Agnieszka jest bardzo kompetentną osobą, posiada dużą wiedzę na temat naturalnego planowania rodziny. Poza tym w łatwy i przystępny sposób uczy stosowania modelu Creightona. – Natalia

Anna Dziuba-Marzec – nauczyciel NPR, modelu Creighton w Wieluniu oraz online. Kontakt na stronie: www.fertilianum.pl

Ania posiada ogromną wiedzę w tym zakresie. Potrafi świetnie wytłumaczyć na czym polega NPR, oraz niesie pomoc każdemu, kto tego potrzebuje.

Agnieszka Ostrowska – uczy naturalnego planowania rodziny, modelu Creighton w Białymstoku (Napromedica ul. Antoniuk Fabryczny 10).

Ogrom wiedzy, dużo nam pomogła (leczymy się na niepłodność), wszystkiego nas rzetelnie nauczyła, krok po kroku.

Katarzyna Sachaj – nauczyciel modelu Creighton w Szczecinie (Poradnia Wspierania Płodności ul. Kaszubska 57, pok.310, IIp. nad pubem Dublin). Kontakt na stronie szczecińskich dominikanów.

Serdeczna atmosfera, konkretnie i rzetelnie przekazane informacje. Odpowiada na wszystkie pytania wyczerpująco. Wkłada całe serce w pomoc innym 🙂

Agnieszka Zarzecka – nauczyciel modelu Creighton online oraz w Mińsku Mazowieckim. Kontakt: Esencja Wsparcia ma Facebooku.

Bernadeta Paśko – uczy modelu Creighton w Rzeszowie i online. Kontakt: na stronie.

Bardzo pozytywne doświadczenie, jestem bardzo zadowolona z nauki metody u Pani Bernadki.

Świetnie tłumaczy i prowadzi przez proces nauki.

Nauka metody Billingsa

Alicja Bogajewska – autorka bloga pełnego NPR-owej wiedzy „Cała jesteś piękna!” i nauczycielka w trakcie akredytacji. Więcej informacji o spotkaniach online na stronie o nauce metody Billingsa.

Aleksandra Mitko-Marcuello – nauczycielka Metody Owulacji Billingsa, która wiedzę zdobywała u źródła, poprzez organizację WOOMB w Australii. Kontakt przez maila metodabillingsa@gmail.com.

narzeczeni trzymający się za ręce, ślub kościelny i poradnia rodzinna nauka naturalnego planowania rodziny NPR
Zobacz więcej zdjęć ślubnych Bartka.

Więcej polecanych nauczycieli naturalnego planowania rodziny

Jestem pewna, że powyższa lista sprawdzonych nauczycieli naturalnego planowania rodziny nie jest kompletna. Jeśli chcesz kogoś polecić, zrób to przez formularz.

Dziękuję w imieniu narzeczonych i innych poszukujących! 🙂

Dla nauczycieli naturalnego planowania rodziny

Jeśli jesteś nauczycielem naturalnego planowania rodziny, który pojawił się w zestawieniu polecanych i chcesz, aby uaktualnić Twoje dane kontaktowe, skontaktuj się ze mną mailowo. Mój adres znajdziesz w zakładce „Kontakt”.

2 thoughts on “Polecani nauczyciele NPR

Możliwość komentowania jest wyłączona.