Listy św. Joanny – wyzwanie

Jeżeli pragniesz wzmocnić Waszą relację, odkryć na nowo piękno łączącej Was miłości, a przy tym budować to wszystko na najlepszym – Bożym – fundamencie, zapraszam Cię na wyzwanie!

Czas trwania

Wyzwanie potrwa 5 dni i odbędzie się w dniach 16 – 20 września 2019 r. Jeśli z jakiś powodów, ciężko będzie Ci wziąć udział w tym czasie, nic nie szkodzi. Materiały i zamieszczone w nich treści są ponadczasowe, możesz z nich skorzystać w dowolnym dla siebie terminie. Zachęcam jednak do zaangażowania się już teraz – dzięki temu zyskasz wsparcie moje i innych uczestników.

Na czym polega?

Głównym trzonem wyzwania będzie lektura listów św. Joanny Beretty Molli i jej męża Piotra. To właśnie ich bogata korespondencja stanie się podstawą do napisania przez Ciebie własnoręcznego listu do ukochanego/ukochanej. Pomocą będą w tym pytania, które ułatwią zebranie myśli. Poza tym każdego dnia znajdzie się przestrzeń na modlitwę. Będzie też okazja, by zrealizować zadania dodatkowe, aby Wasza relacja stała się jeszcze piękniejsza. Wszystkie te działania nie są bardzo pracochłonne – powinno wystarczyć 15 – 20 minut dziennie (zależy od długości listu, który napiszesz ;)).

św. Joanna Beretta Molla - "Podarunek miłości. Listy z okresu narzeczeństwa"

Dla kogo?

Przede wszystkim dla narzeczonych u progu Sakramentu Miłości oraz dla par, które zaręczyny mają dopiero przed sobą. Całość wyzwania przygotowałam w taki sposób, że z powodzeniem może też posłużyć małżeństwom.

Ważne! Aby wziąć udział w wyzwaniu nie trzeba realizować zadań wspólnie (w parze). Treści są związane z budowaniem związku, jednak nie muszą być podejmowane we dwoje.

Dlaczego listy?

Już trzy lata temu, kiedy po raz pierwszy zetknęłam się ze św. Joanną Berettą Mollą, odkryłam wielką wartość jej korespondencji do (wtedy) narzeczonego. Ich listy są cudownym świadectwem budowania damsko-męskiej relacji opartej na Bogu. Dlatego też chciałabym, aby jak najwięcej osób mogło zgłębić ich tajniki wzrastania w miłości i świętości, wprowadzając je jednocześnie w życie. Stąd pomysł na tak mało popularną formę komunikacji, jaką jest list do ukochanego/ukochanej. Mam nadzieję, że uda Ci się dostrzec zalety takiego rozwiązania. 🙂

święta Joanna Beretta Molla, Piotr Molla - biografia

Niespodzianki dla zaangażowanych

Aby jeszcze bardziej zachęcić Cię do udziału w wyzwaniu, przygotowałam drobne niespodzianki dla najbardziej zaangażowanych. Dla tych, którzy w trakcie trwania wydarzenia będą udzielać się w mediach społecznościowych (posty, komentarze) – pomocne mogą okazać się hasztagi #listyśwJoanny i #listyswJoanny. Jeśli nie lubisz takiej formy dzielenia się z innymi, będzie również możliwość opowiedzieć swoje świadectwo na sam koniec.

W jaki sposób wziąć udział?

Wstępnie myślałam, że każdego dnia będę udostępniać kolejny fragment materiałów. Sama jednak nie przepadam za takim rozwiązaniem – wolę mieć wszystko od razu w jednym miejscu. Dlatego, aby wziąć udział w wyzwaniu, wystarczy pobrać plik pdf, w którym znajdują się materiały na całe 5 dni wyzwania. Plik znajduje się tutaj. Warto przygotować się już teraz – pozwoli to zapoznać się ze strukturą wyzwania, przeczytać wskazówki na początek czy poszukać idealnej i ładnej kartki na list do ukochanej osoby. 😉

Bardzo chciałabym, aby to wyzwanie było dla Ciebie – i Waszej relacji – owocne. Aby choć po części sprawiło, że staniecie się sobie bliżsi. Właśnie o to modliłam się wczoraj na Jasnej Górze, gdzie zawierzyłam Ciebie, Twoje intencje oraz nadchodzące 5 dni. Niech to będzie piękny czas dla nas wszystkich (tak, ja również biorę udział ;)). Powodzenia!

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z wyzwania „Listy św. Joanny”, powiedz mu o nim. 🙂

wyzwanie "Listy św. Joanny - droga do świętego małżeństwa"