Wyzwanie walentynkowe

Podczas tworzenia relacji dużo wysiłku wkłada się w pracę nad komunikacją w związku, głębsze poznanie drugiej połówki czy snucie wspólnych planów na życie. I bardzo dobrze, że tak jest! To właśnie na tych fundamentach budujecie Wasze (przyszłe) małżeństwo. Jednak jest pewna kwestia, która często bywa pomijana w kontekście pracy nad więzią. Tak wiele czasu poświęca się na odkrycie świata ukochanej osoby, że często brakuje go już na to, by przyjrzeć się sobie. Stąd pomysł na to wyzwanie „Praca nad sobą dla lepszej relacji”, podczas którego będziesz mieć okazję, by to zmienić.

Czas trwania

Wyzwanie potrwa 5 dni i odbędzie się w dniach 10 – 14 lutego 2020 r. Jeśli z jakiś powodów, ciężko będzie Ci wziąć udział w tym czasie, nic nie szkodzi. Materiały i zamieszczone w nich treści są ponadczasowe, możesz z nich skorzystać w dowolnym dla siebie terminie. Zachęcam jednak do zaangażowania się już teraz – dzięki temu zyskasz wsparcie moje i innych uczestników.

Na czym polega?

Każdego dnia czekają na Ciebie wybrane przeze mnie cytaty, które mają stać się inspiracją do dalszych przemyśleń. To właśnie przyglądanie się sobie jest głównym trzonem wyzwania. Ułatwią to liczne pytania. Poza tym każdego dnia znajdzie się przestrzeń na modlitwę. Będzie też okazja, by zrealizować zadania praktyczne, aby Wasza relacja stała się jeszcze piękniejsza. Wszystkie te działania nie są bardzo pracochłonne – powinno wystarczyć 15 minut dziennie.

Dla kogo?

Przede wszystkim dla narzeczonych u progu Sakramentu Miłości oraz dla par, które zaręczyny mają dopiero przed sobą. Całość wyzwania przygotowałam w taki sposób, że z powodzeniem może też posłużyć małżeństwom.

Ważne! Aby wziąć udział w wyzwaniu nie trzeba realizować zadań wspólnie (w parze). Treści są związane z budowaniem związku, jednak nie muszą być podejmowane we dwoje.

mapa myśli do wyzwania praca nad sobą dla lepszej relacji

W jaki sposób wziąć udział?

Jest to banalnie proste – tak, aby uniknąć wszelkiego rodzaju wymówek. 😉 Nie trzeba się nigdzie zapisywać ani niczego śledzić. Wystarczy pobrać materiały i zacząć działać. Zachęcam do zapoznania się z nimi wcześniej, by w poniedziałek 10 lutego ruszyć z kopyta.

Materiały do pobrania czekają na Ciebie tutaj.

Nadchodzące wyzwanie jest dla mnie wyjątkowe z kilku powodów. Zaczęło się od tego, że chciałam dać Ci do ręki prezent z okazji moich urodzin (11 lutego ;)). W międzyczasie Bóg nieustannie kierował mój wzrok na mnie samą. I nie chodzi tutaj o jakieś egoistyczne zapędy. Z każdym dniem coraz bardziej uświadamiałam sobie jak bardzo to, jak traktuję siebie wpływa na moją relację z mężem. Dlatego tym bardziej ucieszyłam się, gdy w wyniku ankiety wygrał temat „Praca nad sobą dla lepszej relacji”. Ciągle zastanawiam się, czy stworzyłam to wyzwanie bardziej dla Ciebie czy dla siebie. 😉

Bardzo chciałabym, aby ten czas był dla Ciebie – i Waszej relacji – owocny. Aby wykonane zadania choć po części sprawiły, że odkryjesz tę tajemniczą zależność JA – RELACJA. Niech to będzie piękne wyzwanie dla nas wszystkich (tak, ja również biorę udział ;)). Powodzenia!

Jestem bardzo ciekawa Twoich wrażeń. Możesz się nimi podzielić w mediach społecznościowych używając hasztagu #wyzwaniewalentynkowe lub oznaczając mnie. W każdej chwili możesz też do mnie napisać (szczegóły w zakładce kontakt).

Jeśli znasz kogoś, kto mógłby skorzystać z wyzwania walentynkowego „Praca nad sobą dla lepszej relacji”, powiedz mu o nim. 🙂

okładka wyzwania walentynkowego "Praca nad sobą dla lepszej relacji"