baner do wpisu o biblijnym kalendarzu adwentowym (nie tylko) dla par, wizerunek Świętej Rodziny

Biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par

Nowa edycja 2023biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par.

Przygotowania do Bożego Narodzenia przyjmują różne formy. Wśród tych przyziemnych – jak przygotowanie posiłków, sprzątanie, kupno prezentów dla bliskich – warto również zadbać o te duchowe. Dlatego przygotowałam pomoc – biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par. Wersja dla par oraz dla singli jest do pobrania na końcu wpisu.

Misja kalendarza adwentowego 2020

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów. Stąd, jako myśl przewodnią kalendarza, wybrałam hasło „Jestem”. By w czasie Adwentu zatrzymać się na chwilę i dostrzec obecność Boga w swoim dzisiaj. A także, by zatroszczyć się o swoje „jestem” oraz poświęcić czas na naukę bycia dla drugiego. Wszystkie te przestrzenie mają swoje odzwierciedlenie w treściach na każdy dzień.

Całość jest przygotowana tak, żeby praca z kalendarzem nie pochłaniała dużo Twojej energii. Wystarczy kilka minut dziennie, by na Boże Narodzenie odczuć efekty. Chociaż nie ma żadnych przeciwwskazań, by poświęcić więcej czasu – Twój wybór. 🙂

grafika z hasłem "Jestem. Kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par, wizerunek świeczek

Dwie wersje kalendarza

Dostępne są dwie wersje kalendarza: dla singli i dla par. W wersji podstawowej na każdy dzień jest przeznaczony cytat z Pisma świętego wraz z odpowiednim pytaniem do refleksji. Wariant dla par jest rozbudowany o zdanie do dokończenia. Żeby korzystać z drugiej propozycji nie musisz angażować swojej drugiej połówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zadania realizowała tylko jedna ze stron.

Jak korzystać z kalendarza?

Treści zostały przygotowane na 26 dni. Nie są jednak przypisane do żadnych dat, dlatego z powodzeniem można nadrabiać zadania nawet po Bożym Narodzeniu. 😉

Szczegóły wraz z instrukcją czekają na Ciebie w pliku kalendarza. Więcej inspiracji znajdziesz również w zeszłorocznym wpisie z kalendarzem adwentowym.

Kalendarz adwentowy do pobrania

Pliki do pobrania:

Owocnego Adwentu! 🙂

słoik z cytatami z kalendarza adwentowego, otwarta Biblia