baner do wpisu o biblijnym kalendarzu adwentowym (nie tylko) dla par, wizerunek Świętej Rodziny

Biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par

Przygotowania do Bożego Narodzenia przyjmują różne formy. Wśród tych przyziemnych – jak przygotowanie posiłków, sprzątanie, kupno prezentów dla bliskich – warto również zadbać o te duchowe. Dlatego przygotowałam pomoc – biblijny kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par. Wersja dla par oraz dla singli jest do pobrania na końcu wpisu.

Misja kalendarza adwentowego 2020

Ten rok jest wyjątkowy z wielu względów. Stąd, jako myśl przewodnią kalendarza, wybrałam hasło „Jestem”. By w czasie Adwentu zatrzymać się na chwilę i dostrzec obecność Boga w swoim dzisiaj. A także, by zatroszczyć się o swoje „jestem” oraz poświęcić czas na naukę bycia dla drugiego. Wszystkie te przestrzenie mają swoje odzwierciedlenie w treściach na każdy dzień.

Całość jest przygotowana tak, żeby praca z kalendarzem nie pochłaniała dużo Twojej energii. Wystarczy kilka minut dziennie, by na Boże Narodzenie odczuć efekty. Chociaż nie ma żadnych przeciwwskazań, by poświęcić więcej czasu – Twój wybór. 🙂

grafika z hasłem "Jestem. Kalendarz adwentowy (nie tylko) dla par, wizerunek świeczek

Dwie wersje kalendarza

Dostępne są dwie wersje kalendarza: dla singli i dla par. W wersji podstawowej na każdy dzień jest przeznaczony cytat z Pisma świętego wraz z odpowiednim pytaniem do refleksji. Wariant dla par jest rozbudowany o zdanie do dokończenia. Żeby korzystać z drugiej propozycji nie musisz angażować swojej drugiej połówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zadania realizowała tylko jedna ze stron.

Jak korzystać z kalendarza?

Treści zostały przygotowane na 26 dni. Nie są jednak przypisane do żadnych dat, dlatego z powodzeniem można nadrabiać zadania nawet po Bożym Narodzeniu. 😉

Szczegóły wraz z instrukcją czekają na Ciebie w pliku kalendarza. Więcej inspiracji znajdziesz również w zeszłorocznym wpisie z kalendarzem adwentowym.

Kalendarz adwentowy do pobrania

Pliki do pobrania:

Owocnego Adwentu! 🙂

słoik z cytatami z kalendarza adwentowego, otwarta Biblia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *